Najnowsze komentarze


O mnie
 
Lubię szerokie spojrzenie na sprawy, chodzenie środkiem oraz długi horyzont dla moich przedsięwzięć


Kategorie Bloga
 
Ogólne
 


Moje linki
 Archiwum Bloga
 
Rok 2012

Nie tylko pieniądze

larryduper

2012-12-04 22:46
 Oceń wpis
   

Inwestowanie to nieodłączna część zarządzania swoimi pieniędzmi oraz droga do bogactwa. Niestety jest to droga ryzykowna, bez gwarancji, które znamy z bezpiecznego oszczędzania kapitału. Pół biedy, jeśli potrafimy inwestować i robimy to aktywnie, mamy rękę na pulsie. Ale co z rzeszą ludzi, którzy też marzą o finansowej niezależności, ale nie rozumieją inwestowania na rynkach kapitałowych, a tym bardziej we własne przedsięwzięcia.

Jestem przekonany, że większość z nich jeśli nie ma ochoty podejmować ryzyka oraz uczyć się nowych technik zarządzania pieniędzmi nie powinna podchodzić do ryzykownych inwestycji. I nie chodzi o to, że może się poparzyć. Chodzi o to, że lepiej skupić uwagę na czymś innym.

Przede wszystkim na trzech rzeczach: zarabianiu, wydawaniu oraz oszczędzaniu. Opanowanie tych trzech obszarów w zupełności pozwoli nam wzbogacić się do poziomu, którego oczekujemy. Może zajmie to dłużej, niż w reklamach platform forex. Może nie będziemy mogli się pochwalić w towarzystwie, że nasze stopy zwrotu były trzycyfrowe. Może nie będziemy mogli zabłysnąć zaawansowaną terminologię typu stop loss, pozycja czy rentowność.

Będziemy za to skupieni na obszarach, które kontrolujemy i które dają nam praktycznie gwarantowane zyski.

Tagi: inwestycje, bogactwo, oszczędzanie